Історична довідка с. Новопавлівка
опубліковано 13 серпня 2018 року о 14:39

Історія виникнення села сягає глибокої давнини. Архівні дані за 1694-1704рр. свідчать, що на місці сучасної Новопавлівки , по правій стороні р. Солоної , недалеко від її впадання в р. Вовчу у 80 - 90рр. 17ст. виник козачий зимовник під назвою “Овраг Лозовий”. 


“... Овраг Лозовой при реке Соленой в приходе нынешней слободы Подгородней в 1696-1704гг. значился в числе мест запорожского козачества. В 1750-1765гг. сидевший зимовник в Овраге Лозовом и в окружении его сечевики-запорожцы имели у себя часовни с иконой Архиепископа Михаила , а для служений и молитословья в часовне содержали при ней Самарского монастыря.”(Екат.губ.архив за 1767г. лист 78).
Після приєднання до Росії Північного Причорномор’я і Криму починається швидка колонізація краю, якою керував Потьомкін. Він переселяв населення з півночі, запрошував переселенців із Західної Європи , приваблюючи їх різноманітними пільгами. В період цієї колонізації з’являються поселення на лівій стороні р. Солоної навпроти “Оврага Лозового”. Воно було назване Павлівною.
Ось , що говориться в архівних документах про це поселення: “...Со времени вступления своего в управление новооткрытой Азовской губернией , Чертков – губернатор Азовской губернии озабочен был мыслью установить в новой своей губернии город Павловск , в честь и в память Наследника престола Павла Петровича. Разыскивая лучшее и удобное для этого место , Чертков остановился первоначально на старинной запорожской Паланке – на Кальмиусе и в этой Паланке при впадении Кальмиуса в Азовское море решил устроить новый город Павловск, сделав по сему все нужные распоряжения, Чертков все меры употребил к осуществлению своего дела . Согласно его распоряжению возвращена в Кальмиус походная Свято-Николаевская церковь со всеми принадлежностями, временно постоявшая в слободе Камянке на Днепре, в Кальмиус к Свято-Николаевской церкве назначен постоянным священником Иоанн Филиппов, а по его смерти 3.12.1779г. определен туда к той же Николаевской уже соборной Павловской церкви протоиерей Роман Кошевский, из Александровской крепости согласно его желанию и прошению. Но 26.07.1780г. по распоряжению Потемкина эту местность на Кальмиусе заняли греки, пришедшие из Крыма, основали здесь Мариуполь и отобрали у Кошевского церковь его. Существование города Павловска, после этого, назначено Чертковым в другом месте в слободе Павловке.
По просьбе Черткова, преосвященник Никифор, дозволил Кальмиусскую передвижную Свято-Николаевскую церковь перенести в новоназначенное для г.Павловска место , - в Павловку, так как туда перешли из Кальмиуса все жители в феврале 1781 г.
Бумагой от 30.07.1781г. Чертков просит разрешения устроить в новом Павлограде неподвижную Петропавловскую церковь на казенный счет, из казенных материалов. Согласно сей просьбе 23.04.1782 г. церковь была заложена. Но в рапорте от 28.07.1784г. Павловское духовное правление писало : «Бывший Павлоград переименован ныне в слободу Павловка, которой слободы все казенные строения в т.ч. и церковь по благословению Вашего Преосвященства неподвижной на месте походной , прошедшего 1783 г. апреля 23 дня , заложенной по указу Азовской губернской канцелярии сего 1784г. апреля 19 дня отдана колонистам – корсиканцам, но и все римско-католического исповедания состоят, а жителям тамошним греко-российского исповедания тем же указом велено в другие места переселяться» (мат.для истор.статист.описания екатер.епархии.Таганрог архив №10404 стр.461).
Так був покладений початок новій слободі Новопавлівці (Павлівці). Першими її жителями, таким чином, були корсиканці і павлоградські міщани, які відмовились переселятися в слободу Матвіївку і стали обробляти новопавлівські землі.
Новопавлівська сільська рада складається з населених пунктів :

с..Новопавлівка- площа населеного пункту 1280 га. кількість вулиць у селі-66,з них твердим покриттям 26, освітлених немає, протяжність-79 км, з них з твердим покриттям -38км;

с.Чугуєво- площа населеного пункту 54 га, кількість вулиць у селі -2 ,протяжність вулиць 2 км, з них з твердим покриттям -1 км;

с.Дачне- площа населеного пункту 55 га,кількість вулиць -1,з них з твердим покриттям -1, освітлених немає, протяжність вулиць 2 км; 

с.Філія-площа населеного пункту 41 га,кількість вулиць -1, з твердим покриттям-1, протяжність вулиць 2 км, освітлених –немає.

Транспортне обслуговування у районі здійснюється автобусами та легковим транспортом. 


Природнокліматичні умови 

Клімат помірно – континентальний. Найхолодніший місяць – січень (середня температура – вісім градусів морозу), найтепліший - липень (середня температура – двадцять три градуси тепла). На формування клімату впливають циклони та антициклони. Найнижчі й найвищі температури встановлюються з приходом Азіатського максимуму.

Найсухіший період – літо. Новопавлівка має найменшу кількість опадів в порівнянні з іншими населеними пунктами до 350-400мл. на рік. Переважає західний перенос повітря. В зимовий період похолодання змінюється частими відлигами – до 6-8.

В межах села сформувався свій мікроклімат: тут спостерігається зимові максимальні температури нижчі від інших населених пунктів району на 2-3 градуси, а літні – вищі на 1-2 градуси. А також найбільшою кількістю днів з випаданням граду. Ці особливості є наслідком того, що село лежить в котловані. Пізньою весною, в кінці травня, практично кожного року спостерігається різке похолодання, коли в нічний період температура падає на 2-3 градуси нижче нуля. Це є наслідком проникнення холодних арктичних повітряних мас. 


Геологічні, гідрогеологічні та ґрунтові умови 

Село лежить в природній зоні степу, в північній степовій низовині. Фауна і флора остаточно сформувалися після льодовикового періоду.

Переважають рослини різнотравного степу. По балках іноді можна побачити ковилу. В межах села і прилеглих територіях зустрічаються рослинні угрупування луків, степів, боліт, напівпустинь. Флора степової зони з деякими представниками лісостепової.

Ґрунтовий покрив території характеризується чорноземи різного ступеня потужності. Механічний склад їх важкосуглинистий. Вміст гумусу менш ніж 5,5 %. Необхідно відмітити, що дані ґрунти мають високу ступінь родючості і їх сільськогосподарська цінність висока.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux