УКРАЇНА
НОВОПАВЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКА РАДА
МЕЖІВСЬКОГО РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’ЯТДЕСЯТ ШОСТА СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
|
РІШЕННЯ
Про затвердження правил благоустрою територій населених пунктів Новопавлівської сільської ради
З метою приведення Правил благоустрою населених пунктів Новопавлівської сільської ради у відповідність до чинного законодавства, відповіднодо пункту 44 частини 1 статті 26, статті 59, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 5, 10, 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310 «Про типові правила благоустрою населених пунктів, Новопавлівської сільська рада :
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради ( далі Правила благоустрою) (додаються).
2. Оприлюднити Правила благоустрою у встановленому порядку.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань благоустрою, житлово-комунального господарства, комунальної власності,промисловості, підприємництва та сфери послуг ( Шпак В.П.).
В.О.СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ Л.СОТНИК
с.Новопавлівка
29 квітня 2020 року
№ 1647-56 /VII
Додаток 1
до рішення сільської ради від
29 квітня 2020 року
№ 1647-56 /VІI
Правила благоустрою території населених пунктів
Новопавлівської сільської ради
1. Загальні положення
1.1 Правила благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради (далі-Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання території та об’єктів благоустрою у населених пунктах Новопавлівської сільської ради.
1.2 Ці Правила регулюють права і обов'язки учасників правовідносин у галузі благоустрою с.Новопавлівка, с.Чугуєве, с.Дачне, с.Філія, с.Богданівка, с.Антонівське, с.Солоне, с.Федорівське, с.Тарасівка, с.Миколаївка, с.Чаус та визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку на територіях населених пунктів Новопавлівської сільської ради.
Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на всій території Новопавлівської сільської ради об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.
1.3 Правила містять загальнообов'язкові на території Новопавлівської сільської ради норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення .
1.4 Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є власники, керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту "відповідальні посадові особи"), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.
1.5 Новопавлівська сільська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.
1.6 Контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповідних посадових осіб, пов'язаних з їх виконанням, здійснюється виконавчим комітетом сільської ради, постійною комісією з питань благоустрою, житлово-комунального господарства, комунальної власності,промисловості, підприємництва та сфери послуг
1.7. У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
благоустрій території Новопавлівської сільської ради – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюється на території села з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;
заходи з благоустрою села – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;
утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до наявної документації на неї, правил благоустрою території сіл, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою;
суб’єкти благоустрою – орган місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни;
об’єкти благоустрою – територія Новопавлівської сільської ради:
- територія загального користування: парки, сквери, сади, рекреаційні зони, майданчики (дитячі, спортивні), площі, вулиці, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, кладовища та інші території загального користування;
- прибудинкові території (територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку);
- території підприємств, установ, організацій, підприємницьких структур та закріплені за ними договором території;
- інші території, які належать до об’єктів благоустрою території Новопавлівської сільської ради;
елементи благоустрою – покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок; зелені насадження вздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, садах, санітарно-захисних зонах, на набережних, на прибудинкових територіях; будівлі та споруди системи збирання та вивезення відходів; засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків, малі архітектурні форми, інші елементи благоустрою;
балансоутримувач об’єкта благоустрою – визначена власником об’єкта благоустрою, фізична чи юридична особа, яка забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою;
територія прибирання – територія, на якій проводиться комплекс заходів щодо збору, вивезення відходів (сміття), і яка складається з території суб’єкта благоустрою та закріпленої (прилеглої) території;
територія суб’єкта благоустрою – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності користувачів або надана в користування фізичним чи юридичним особам;
прилегла територія – це територія тротуару чи земельної зони вздовж огорожі до проїжджої частини вулиці (при наявності з права або зліва), в разі відсутності проїжджої частини на відстані 20 метрів, а також кювети перед земельною ділянкою та позаду;
тимчасові об’єкти для обслуговування населення – кіоски, павільйони, відкриті літні кафе, стоянки автотранспорту та інші споруди не вище двох поверхів, розміщених терміном до 5 років;
відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;
відходи побутові (тверді, рідкі), сміття – усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць;
поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання (в т.ч. роздільне), перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення;
зелені насадження – дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки, сквери, набережні, упорядковані озеленені території, зелені зони та інші об’єкти озеленення:
- зелені насадження загального користування – парки, сквери, набережні та ін.;
- зелені насадження обмеженого користування – насадження на територіях громадських і житлових будівель, шкіл, дитячих закладів, закладів охорони здоров’я, промислових, сільськогосподарських підприємств, складських територій тощо;
- зелені насадження спеціального призначення – насадження вздовж вулиць, у санітарно-захисних і охоронних зонах, на територіях кладовищ, ліній електропередач високої напруги, пришляхові насадження в межах села, захисні, водоохоронні, протипожежні та інші насадження.
громадське місце — це частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу.
Також це:
приміщення та території закладів охорони здоров’я;
приміщення та території навчальних закладів;
дитячі майданчики;
приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;стадіони;
під’їзди житлових будинків;
підземні переходи;
транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів.
приміщення об’єктів культурного призначення;
приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.
вулиці, закриті спортивні споруди, сквери та парки.
II. Права посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян
Громадяни, посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності мають право:
Користуватися об’єктами благоустрою сільської ради.
Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території Новопавлівської сільської ради. Вносити пропозиції до розроблення планів соціально-економічного розвитку населених пунктів сільської ради та заходів з благоустрою їх територій.
Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території та внесенням до них змін, а також роз’яснення їх змісту.
Брати участь у здійснення заходів з благоустрою сільської ради, озеленення та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою.
Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою сільської ради в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров’ю або майну громадян, юридичної особи або роботи з благоустрою виконуються з порушенням правил благоустрою території сільської ради або призводять до її нецільового використання.
Звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.
III. Обов'язки відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян.
3.1. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:
3.1.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій у встановленому порядку , забезпечуючи естетику і дизайн сільського середовища, вимоги щодо утримання дорожніх покриттів, прибудинко-вих та присадибних територій, газонів, зелених насаджень тощо.
3.1.2 Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруди, у тому числі і закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем (їх частини) свої та прилеглі території на відстані 20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, обладнання, парканів , архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.
3.1.3 Усувати на закріплених за ними об’єктами благоустрою (їх частинами) за власний рахунок та установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.
3.1.4 Забезпечувати щорічне, ( після стихійного лиха, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру), обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження актами. При спроможності усувати наслідки на закріплених об’єктах благоустрою в установленому порядку.
3.1.5 Проводити за власний рахунок в установлені строки прибирання об’єктів благоустрою від сміття та чагарників.
3.1.6 У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватись відповідних технологій щодо експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо передчасному зносу об’єктів, забезпечення належних та безпечних умов їх функціонування.
3.1.7 Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд.
3.1.8 Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку законодавством порядку.
3.1.9 Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою на підставі проектно-дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку.
3.1.10 При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення.
3.1.11 Проводити земляні та будівельні роботи, насипання, намивання грунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, на підставі дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку.
3.1.12 Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.
3.1.13 Не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціоновані місцях.
3.1.14 Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами і правилами.
3.1.15 Підприємствам узгоджувати з сільською радою експлуатацію та поводження об'єктів з небезпечними відходами , ліміти та схеми розміщення.
3.1.16 Утримання зелених насаджень (посадка, обрізка дерев і кущів, косіння газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленої зони і газонів), тротуарів, доріжок і прибудинкових території та прибирання снігу, виконувати згідно звимогами санітарних та екологічних норм і правил.
3.1.17Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.
3.1.18Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря, механічне або ручне очищення автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків та вулиць з грунтовим
3.1.19. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях.
3.1.20. Відповідно до встановлених норм та правил впорядковувати надані земельні ділянки.
3.1.21. Встановлювати урни біля входу (виходу) з адміністративних, побутових, навчальних, торгових та інших будівель та споруд, біля торгових палаток, павільйонів та інших малих архітектурних форм, об’єктів пересувної торгівлі.
3.1.22. Власників підземних комунікацій утримувати кришки колодязів справному та закритому стані. Всі колодязі підземних комунікацій повинні бути обладнані кришками.
3.1.23 Дотримуватись порядку утримання домашніх та інших тварин згідно з „Правилами тримання собак , кішок і інших хижих тварин у населених пунктах України”.
3.1.24. Суб’єктам господарювання, які надають послуги з організації дозвілля населення у вечірній та нічний час, забезпечувати охорону громадського порядку та освітлення прилеглої території.
IV. Дії відповідальних посадових осіб підприємств,установ, організацій, а також громадян,що забороняються цими Правилами
4.1. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:
4.1.1. Захаращувати території сипучими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, листям, травою, гіллям, накопиченням снігу та криги тощо.
4.1.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечать будівельним нормам і правилам.
4.1.3. Проводити земляні, будівельні, демонтажні, монтажні та інші роботи без дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку.
4.1.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у на сусідніх територіях.
4.1.5. Забруднювати земельні ділянки та водойми виробничими та побутовими стічними водами.
4.1.6. Вивозити каналізаційні стоки у не відведені для цього місця.
4.1.7. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.
4.1.8. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.
4.1.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.
4.1.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, тощо.
4.1.11. Самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски, павільйони та тимчасові споруди і конструкції, перешкоджаючі вільному пересуванню людей.
4.1.12. Вивішувати дорожні знаки без погодження з відділом поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.
4.1.13. Утримувати території, споруди, малі архітектурні форми, обладнання, рекламні засоби, елементи зовнішнього благоустрою в незадовільному санітарному і технічному стані.
4.1.14.Здійснювати підключення до інженерних мереж об'єктів та будівельних майданчиків щодо будівництва яких відсутня затверджена увстановленому порядку проектно-дозвільна документація , в тому числі ордер направо тимчасово порушення благоустрою та його відновлення у зв'язку звиконанням земляних робіт.
4.1.15. Використовувати земельні ділянки не за цільовими призначеннями.
4.1.16. Засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси.
4.1.17. Забороняється перевищення норм забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів.
4.1.18. Забороняється вчиняти дії, які можуть привести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси.
4.1.19. Вчиняти дії , що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України.
4.1.20. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).
V. Порядок здійснення благоустрою та утримання території Новопавлівської сільської ради
5.1 Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою.
5.1.1 Визначення меж прибирання територій між суб’єктами благоустрою здійснюється виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради на підставі укладених з ними договорів на безкоштовне виконання з прибирання закріплених територій( з урахуванням договорів землекористування та закріплених територій). В разі відсутності у суб’єкта благоустрою (підприємства,установи, організації, фізичної особи – підприємця, органу самоорганізації населення, громадянина, тощо) вищезазначених договорів та –або схематичних карт, встановлюються наступні межі закріпленої для прибирання території:
№ з/п |
Прилегла територія |
Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території |
Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше) |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам |
Власники або користувачі земельних ділянок |
20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
2 |
Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці |
3 |
Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
4 |
Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій |
Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти |
у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
5 |
Автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі |
Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах |
у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
6 |
Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами |
Балансоутримувачі штучних споруд |
10 м від периметру споруд |
7 |
Контейнерні майданчики |
Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики |
5 м від периметру споруди |
8 |
Території, відведені під проектування та забудову |
Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться |
20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці |
5.1.2. Балансоутримувач забезпечує утримання в належному стані та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучити для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.
5.1.3. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і
узвозів у зим Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:
мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;
прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;
негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів.
5.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування:
5.2.1. Парків (парків культури і відпочинку, парків- пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі парків), рекреаційних зон, садів. зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку.
1) Благоустрій та утримання в належному стані територій парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів , майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.
2) Благоустрій на утримання в належному стані територій вказаних в цьому пункті територій включає:
3) Збір листя на території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угрупувань дерев та чагарників у парках, скверах, садах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для грунту.
4) Спалювання листя, гілля та інше забороняється.
Благоустрій цих територій здійснюється відповідно затверджених планів.
5) Пошкодження зелених насаджень, збір квітів та території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.
6) На територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку суворо забороняється пошкодження елементів благоустрою.
7) На територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку суворо забороняється розпиття спиртних напоїв та паління.
5.2.2. Пам’ятники культурної та історичної спадщини :
1) Утримувати території пам’ятників культурної та історичної спадщини, пам’яток у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства.
2) Використання пам’ятників культурної та історичної спадщини, пам’яток повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує як найменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядочення, оздоблення, тощо.
3) Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.
5.2.3 Доріг, вулиць (провулків,проїздів):
1) Власники доріг, вулиць або уповноважені повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання.
2) Балансоутримувачі вимагати від учасників дорожнього руху дотримання чинних законодавчих і нормативних актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.
3) Використовувати дороги не за їх призначенням забороняється.
4) Встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженням сектору у складі відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.
5) Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил ДБН В.2.3.-52001.
6) Власники транспортних засобів зобов’язані виключати можливість винесення на дорожні об’єкти землі, каміння, будівельні матеріали, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
7) Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з «червоними лініями» вулиць і доріг, зобов’язані:
5.2.4. Кладовища
1) Утримання кладовищ, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, забезпечується виконавчим органом сільської ради за рахунок коштів місцевого бюджету.
2) Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, колумбарних ніш, надмогильних споруд здійснюється відповідно їхніми власниками за рахунок власних коштів.
3) Утримання в належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорони зелених насаджень, збір та утилізацію сміття
4) Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням Новопавлівської сільської ради у випадку постійного підтоплення, зсуву або іншого стихійного лиха.
5) Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства та Закону України «Про поховання та похоронну справу», Порядку утримання кладовищ та інших місць поховання № 193 від 19.11.2003 року.
6) Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється
5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкових територій, територій житлової та громадської забудови:
5.3.1. Благоустрій територій житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.
5.3.2. Благоустрій прибудинкової та присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки повинен забезпечувати належне утримання території загального користування прилеглої до його присадибної ділянки.
5.6. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій
5.6.1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданим їм на праві власності чи користування, відповідно до Закону, цих Правил та інших нормативних актів.
5.6.2. Підприємства, установи, організації зобов’язані утримувати закріплені за ними території в належному стані
5.6.3. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території об’єднаної територіальної громади визначається встановленими нормами.
5.6.4. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та здоров’ю громадян на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях, відповідно Закону.
5.7.Порядок санітарного очищення території об’єднаної територіальної громади Новопавлівської сільської ради:
5.7.1. Санітарне очищення території Новопавлівської сільської ради включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення сміття, листя, гілля, снігу, криги, та інші дії, що забезпечують утримання території сільської ради відповідно вимог цих правил, санітарних норм та правил. Рішень сільської ради, чинного законодавства.
5.7.2. Обов’язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протиожеледним заходів:
- тротуарів, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домовладіннями – покладається на власників домоволодінь,
- дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам – покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;
- охоронних зон ліній електропередач – покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;
- прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 метрів – покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;
- автобусні зупинки, зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянок транспортного таксі – покладається на відповідні підприємства, що експлуатують вказані зупинки у радіусі 10 метрів від облаштування зупинки, стоянки а якщо такі об’кти є об’єктами благоустрою то на виконавчий комітет Новопавлівської сільської ради;
- зелених насаджень, парків культури та відпочинку, скверів, пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозволу та відпочинку – покладається на їх балансоутримувачів;
- мостів –покладається на їх балансоутримувачів.
5.7.3. Рішенням сільської ради за підприємствами, установами, організаціями,приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах сільської ради;
5.7.4. На територіях, які належать прибирати, необхідно проводити веськомплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
5.7.5. Регулярне прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані, при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння ( в належності), до бордюрного каменю;
5.7.6.Регулярне миття об’єктів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
5.7.7. Регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях прилеглих до будинків та споруд;
5.7.8.Встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати очищення опор ліній електропередач, стовпів, стовбурів, парків, дерев, будівель та інших елементів благоустрою від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
5.7.9. регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше 10 см. Видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поломане гілля та забезпечувати їх вивезення;
5.7.10.регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії, полиноглисної, карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
5.7.11. проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;
5.7.12.проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;
5.7.13. проводити в повному обсязі заміну сухих та пошкоджених кущів і дерев ;
5.7.14. утримувати в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;
5.7.15. належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою;
5.7.16. забезпечити прибирання суб’єктами відповідних територій у зимовий період (видалення снігу та снігово-льодяних утворень). В першу чергу очищати тротуари, дороги до житлових будинків, місця для зупинки маршрутних таксі та автобусів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів, усувати слизькість.
5.8. Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях.
5.8.1. Підприємства, установи, організації та громадяни при здійснення будь-яких видів діяльності з метою відведення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму та інших фізичних факторів зобов’язані:
5.8.2. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попереджання утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
5.8.3. забезпечувати в прилеглих житлових будинках, жилих та не жилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, щоб він не проникав за межі відповідного приміщення.
5.8.4. роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
5.8.5.визначення встановлених Законом святкових і неробочих днів, Дня громади , села, інших свят, проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використання вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час здійснювати за погодженням Новопавлівської сільської ради.
5.9. Утримання домашніх, свійських тварин
Громадяни та суб’єкти господарювання – власники тварин зобов’язані:
- реєструвати тварин ;
- не допускати утримання собак в місцях загального користування;
- вигулювати собак виключно на повідку та наморднику, при цьому уникати місць масового скупчення людей, особливо дітей;
- не допускати забруднення тваринами місць загального користування. У разі забруднення власник зобов’язаний прибрати за своєю твариною;
- не проводити купання собак в місцях масового відпочинку, в місцях перебування людей на воді
- не допускається жорстоке поводження з тваринами та неналежне їх утримання.
Таке поводження тягне за собою притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства України
Таке поводження тягне за собою притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства України
5.10. Обмеження щодо паління тютюнових виробів
5.10.1. паління тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцяхза винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:
- в будівлях, спорудах (їх частинах), які доступні або відкриті для населення вільно за запрошенням, або за плату, постійно або періодично ;
- в державних установах, безпосередньо в приміщеннях Новопавлівської сільської ради;
- на стадіонах, в зонах масового відпочинку;
- на територія закладів освіти; закладів культури.
5.10.2. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, приміщень зобов’язані відвести спеціально обладнані місця для паління вентиляцією, урнами для гасіння недопалків, засобами пожежогасіння, ящиком з піском та написом « Місце для паління»
5.10.3. У громадських місцях ( кафе, барах, ресторанах та ін.) особи, які не палять розміщуються таким чином, щоб тютюновий дим не поширювався на них.
VI. Контроль у сфері благоустрою території Новопавлівської сільської ради.
6.1 Контроль у сфері благоустрою Новопавлівської сільської ради спрямований на забезпечення дотримання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкуванням. Приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, громадянами. Вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів.
6.2 Контроль за станом благоустрою Новопавлівської сільської ради, виконанням цих правил, у тому числі контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій покладається на органи внутрішніх справ, санітарно-епідеміологічну станцію, виконавчий комітет Новопавлівської сільської ради.
6.3. Контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:
- проведення перевірок територій (рейди);
- розгляду звернень громадян, підприємств, установ, організацій;
- участі в обговорення проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд Новопавлівської сільської ради;
- подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою об’єднаної територіальної громади Новопсковської сільської ради.
VII. Відповідальність юридичних та фізичних осіб за порушення Правил благоустрою Новопавлівської сільської ради
7.1 За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Законом України «Про благоустрій населених пунктів», іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Новопавлівської сільської ради.
7.2. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні в їх порушенні зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення зафіксованого порушення. Усунення порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках. Коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.
7.3. У разі якщо особи винні у порушенні цих Правил, не виконують усунення порушення у встановлений строк, балансоутримувача об’єкта або елементу благоустрою балансоутримувача має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням порушення вимог цих Правил. Збитки, завдані об’єкту благоустрою підлягають відшкодуванню в установленому Порядку. Порядок визначення відповідної вартості об’єктів благоустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.
VIII. Порядок громадського обговорення Правил благоустрою території Новопавлівської сільської ради
8.1 Проект рішення Новопавлівської сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою території Новопавлівської сільської ради» та схем санітарного очищення населених пунктів підлягає громадському обговоренню. З цією метою проект рішення підлягає публікації в місцях для розміщення друкованих та інших агітаційних матеріалів на території Новопавлівської сільської ради з метою отримання від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань пропозицій та зауважень.
8.2 Об’єкти у сфері благоустрою мають подавати у письмовій формі власні зауваження та пропозиції протягом одного місяця з дати розміщення в місцях для розміщення друкованих та інших агітаційних матеріалів на території Новопавлівської сільської ради до виконавчого комітету Новопавлівської сільської ради за адресою: с.Новопавлівка вул. Карпінського,19
IX. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою території Новопавлівської сільської ради
9.1 Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення на сесії Новопавлівської сільської ради.
Х. Заключні положення
10. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами села щодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані визначаються виконкомом Новопавлівської сільської ради.
10.1. Проходження межі закріпленої території по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бордюрного каменю проїжджої частини вулиці вздовж підприємств, організацій, установ, об'єктів господарювання всіх форм власності а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож (крім випадків, коли вказується конкретне місце проходження).
10.2. Керівники підприємств, установ та організацій ,власники об'єктів господарювання всіх форм власності (орендарі, якщо це передбачено договором) зобов'язані постійно утримувати належні їм, закріплені та прилеглі території у належному санітарно-технічному стані.
10.3. У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди.
10.4. Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності за санітарний стан з власника.
10.5. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою в Новопавлівської сільської ради передбачений цими Правилами, визначається рішеннями Новопавлівської сільської ради та її виконкому.
СЕКРЕТАРР РАДИ Л.СОТНИК
Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення Новопавлівської сільської ради
«Правила благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради
Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 р. № 1160-ІУ та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 р. № 308 і визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Новопавлівської сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради» як регуляторного акту.
1. Опис проблеми
У зв’язку з утворенням Новопавлівської сільської ради виникла необхідність врегулювання питань у сфері благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради таким чином, що забезпечувало б їх безумовне виконання.
Стан благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради не відповідає в повному обсязі вимогам Закону України«Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» інших законодавчих актів, що регулюють діяльність органів влади у сфері благоустрою території.
Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення, чистота території громади є оцінкою громадського впливу на вирішення цих проблем. Регулювання викликане необхідністю розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій ради у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів; організація належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; створення умов для реалізації прав суб’єктами господарювання у сфері благоустрою території населених пунктів ОТГ. Склалася ситуація, коли немає чіткого визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою, не визначені межі відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування, немає єдиного систематизованого нормативно-правового акту, до якого можна б апелювати з тим, щоб захистити свої права і відстояти власні інтереси. Неможливість розв’язання даної проблеми за допомогою ринкових механізмів або чинних законодавчих та нормативно-правових актів вищих органів державної влади, пов’язана із тим, що існує пряма вказівка Закону на необхідність розв’язання подібних проблем, самеза допомогою прийняття регуляторних актів. Зокрема стаття 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає, що Правила благоустрою території населеного пункту – це нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання територій та об’єктів благоустрою. Правила розробляються для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення та всіх зацікавлених до затвердження Правил.
2. Мета регулювання
Метою даного регулювання є:
- створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;
- збереження і охорона навколишнього природного середовища;
- забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.
3. Альтернативи
Альтернатива 1.
Користуватись Законом України «Про благоустрій населених пунктів». Стаття 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає, що Правила благоустрою населеного пункту – нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою, Правила розробляються для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення до затверджених правил. Отже, дана альтернатива не прийнятна через те, що в даному Законі є пряма вказівка на розробку і затвердження Правил благоустрою території в усіх селах, селищах та містах.
Альтернатива 2.
Здійснення контролю за санітарним станомтериторії населених пунктівОТГ, зеленими насадженнями, іншими об'єктами та елементами благоустрою на підставі санітарних норм та інших правил по утриманню міст і населених пунктівта Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Цей спосіб не в повній мірі враховує вимоги щодо утримання у належному стані тротуарів, доріг, вулиць, споруд, будівель, територій загального користування, зелених насаджень в належному санітарно-технічному стані, чинні норми певним чином застарілі та не дають змоги використовувати свої права в галузі благоустрою суб'єктам господарювання, селищній громаді та окремим мешканцям Новопавлівської сільської ради.
Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах. Однак, вказаною статтею КУпАП не конкретизовано види порушень благоустрою. Відсутність загальних конкретизованих видів порушень благоустрою робить неможливим притягнення осіб, винних у порушенні правил благоустрою, до передбаченої законом відповідальності, тому потребує затвердження місцевих норм.
Альтернатива 3.
Затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради забезпечить:
-дотримання вимог законодавства щодо затвердження органом місцевого самоврядування правил благоустрою території;
-чітке визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою;
-розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування;
-наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою території населених пунктів ОТГ, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів ОТГ і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини.
4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблем і відповідні заходи
Рішення встановлює:
4.1. Правила благоустрою території населеного пункту, які визначають:
- учасників правовідносин у сфері благоустрою;
- об’єкти у сфері благоустрою, їх утримання та використання;
- обмеження при використанні об’єктів благоустрою;
- права і обов’язки підприємств, установ, організацій усіх форм власності у сфері благоустрою ОТГ;
- встановлюються заборони, щодо вчинення дій, що негативно впливають на благоустрій;
- основні вимоги до організації благоустрою у приватному секторі.
4.2. Відповідальність за порушення законодавства у сфері благоустрою. За порушення правил благоустрою винні особи притягатимуться до відповідальності, встановленої КУпАП, відшкодовуватимуть збитки та суми заподіяної шкоди у порядку та в розмірі, які визначаються чинним законодавством України.
4.3. Закріплення за суб’єктами господарської діяльності для прибирання, очищення від снігу та здійснення протиожеледних заходів.
5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей
Досягнення мети, зазначеної у пункті 2 цього аналізу, є можливим завдяки затвердженню Правил благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської об’єднаної територіальної громади.
Розробка рішення Новопавлівської сільської ради здійснюється за принципами законності, гласності (відкритості та загальнодоступності), колегіальності.
Можливість досягнення цілей регуляторного акту забезпечується у разі добросовісного виконання юридичними та фізичними особами його вимог.
Зовнішніми факторами, що впливають на дію акта можуть бути наступні:
позитивні:
- відповідальне становлення юридичних та фізичних осіб до збереження об'єктів та елементів благоустрою;
- здійснення будь-якої діяльності з додержанням санітарнихта будівельних норм і правил;
негативні:
- не здійснення обов'язку власника (балансоутримувача) по утриманню об'єктів благоустрою у належному санітарно-технічному стані;
- відсутність коштів для фінансування робіт по утриманню та відновленню об'єктів та елементів благоустрою.
На органи місцевого самоврядування та уповноважених ним осіб покладається вчинення дій, пов'язаних з утриманням та охороною об'єктів та елементів благоустрою, які є в комунальній власності, а саме: здійснення постійного контролю за додержанням правил благоустрою та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою.
6. Визначення показників результативності рішення
6.1. Показником результативності рішення є кількість порушень Правил благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської ради.
6.2. У відповідності до частини 5 статті 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності від 11.09.2003 р. № 1160-1У рівень поінформованості суб’єктів господарювання або фізичних осіб з основних положень рішення визначається кількістю осіб, які:
- ознайомляться з зазначеним рішенням сільської ради на офіційному сайті Новопавлівської сільської територіальної громади: https://novopavlivska.otg.dp.gov.ua/ua
за результатами оприлюднення;
-отримають регуляторний акт за запитами до виконавчого комітету сільської ради;
-отримають регуляторний акт або інформацію щодо його основних положень іншими шляхами, визначеними в Правилах благоустрою території населених пунктів Новопавлівської сільської об’єднаної територіальної громади
7. Обґрунтування терміну дії рішення
Рішення є регуляторним нормативно-правовим актом, який діє на невизначене коло осіб, є загальнообов’язковим до застосування на території населених пунктів Новопавлівської сільської об’єднаноїтериторіальноїгромади, термін дії якого довгостроковий (до прийняття нових нормативно-правових актів).
У разі потреби, за підсумками аналізу відстеження його результативності, у нього вноситимуться зміни та коригування. Ризик зовнішніх чинників відсутній, так як впровадження Правил благоустрою населених пунктів Новопавлівської сільської об’єднаноїтериторіальноїгромадивідповідає чинному законодавству.
Визначення заходів відстеження результативності рішення.
Оцінка ефективності регуляторного акту буде здійснюватися за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акту, виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради у терміни у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Результативність рішення буде відстежуватись за допомогою порівняння числових показників (кількість складених протоколів про адміністративне правопорушення). Джерелами інформації для відстеження результативності регуляторного акта будуть слугувати періодичні перевірки, рейди інспекції з благоустрою та громадських інспекторів і їх оперативна інформація щодо рівня благоустроютериторії населених пунктівОТГ, а також кількість порушень.
СЕКРЕТАР РАДИ Л.СОТНИК