![]() |
Новопавлівська сільська рада:
с. Новопавлівка, с. Дачне, с. Філія, с. Чугуєве |
![]() |
Богданівська сільська рада:
с. Богданівка, с. Антонівське, с. Федорівське, с. Миколаївка, с. Чаус, с. Тарасівка, с. Солоне |
Населений пункт Новопавлівка розташований на крайньому сході Дніпропетровської області. Село Дача, що належить Новопавлівській сільській раді взагалі є найсхіднішим населеним пунктом області.
Село лежить на Східно-Європейській рівнині в межах Придніпровської низовини. На північному заході до села підходять окраїнні від дроги Донецького кряжу.
Рельєф горбистий, з великою кількістю слідів ерозійних процесів. В межах прилеглих територій, а також в самому селі сформувалося багато балок та ярів. Найбільші з них – Кінська, Оріхова, Сліпа.
Що стосується тектонічної будови, село лежить на північно – східному краї Дніпропетровсько-Донецької западини. На території в далекому геологічному минулому були древні океани. Більшість геологічних порід, що виходять на поверхню, сформувалися у кам’яновугільний період. На схід від села знаходиться покинутий кар’єр, в якому можна проаналізувати нашарування гірських порід, на яких присутні відбитки морської фауни.
Село лежить в долині річки Солоної, що відноситься до річкової системи Дніпра. В межах хутора Філія річка Солона впадає в річку Вовчу, яка в свою чергу впадає в річку Самару, а та – в Дніпро. Живлення річки мішане (атмосферне і підземне). Повінь відбувається навесні, але рівень води невисокий.
Приблизно раз на 20 років наступає висока повінь, коли вода заливає навіть будівлі, що знаходяться в заплаві, а іноді і на береговій терасі. Межень літня і характеризується пересиханням річки в деяких місцях. Природних озер немає. Підземні води залягають глибоко, а влітку їх рівень сильно опускається.
Село лежить в природній зоні степу, в північній степовій низовині. Фауна і флора остаточно сформувалися після льодовикового періоду. Переважають рослини різнотравного степу. По балках іноді можна побачити ковилу. В межах села і прилеглих територіях зустрічаються рослинні угрупування луків, степів, боліт, напівпустинь. Флора степової зони з деякими представниками лісостепової.