Про встановленняставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців на 2021 рік
опубліковано 01 травня 2020 року о 11:09

ПРОЕКТ

УКРАЇНА

НОВОПАВЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МЕЖІВСЬКОГО  РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕСІЯ 

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ 

 

Р І Ш Е Н Н Я

Про встановленняставок єдиного податку для

фізичних осіб – підприємців на 2021 рік


              Керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , Податковим  кодексом  України ,Законом  України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», враховуючи висновки постійної комісії сільської ради  з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвиткуНовопавлівська сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Положення про єдиний податок на території Новопавлівської сільської ради (додається).

2.Встановити ставку  єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, першої групи платників єдиного податку у розмірі 10% мінімального прожиткового мінімуму  , встановленого  законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць .

3. Встановити ставку  єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, другої групи єдиного податку у розмірі 12% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць .

4. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2021року.

        7. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення шляхом розміщення на сайті Новопавлівської сільської ради за адресою   https://novopavlivska.otg.dp.gov.ua/ua та на дошці оголошень за адресою с.Новопавлівка вул. Карпінського , буд. 19.

         8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку.





В.О.СІЛЬСЬКОГО   ГОЛОВИ                                Л.СОТНИК


с.Новопавлівка

          2020 року

№ /VІI
















Додаток 1

до рішення сільської ради від

                       2020 року

№ /VІI


 ПОЛОЖЕННЯ 

 про єдиний податок на території Новопавлівської сільської ради

1. Платники податку

Платниками єдиного податку є суб’єкти малого підприємництва – фізичні та юридичні особи, які задовольняють умовам спрощеної системи оподаткування з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності і при цьому самостійно обрали даний спосіб оподаткування доходів .

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;

2) друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

Не можуть бути платниками єдиного податку першої-другої груп:

– суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність з управління підприємствами;

7) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

8) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

9) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

10) фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

2. Ставки та порядок обчислення податку

  2.1. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

2.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 12 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

 

     2.3. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – другої групи (фізичні особи – підприємці) у розмірі 15 відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1-3 пункту 1 цього Положення;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у Податковому кодексі;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 1 цього Положення відповідно.

     2.4. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

3. Порядок та строки сплати податку

 3.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

3.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

3.3. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

3.4. Сплата єдиного податку платниками першої – третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

3.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

3.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 4.1. і пункту 4.5. цього Положення, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому цим Кодексом.

3.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

3.8. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації .

4. Податковий (звітний) період

 4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

4.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, – період з початку року до їх фактичного припинення.

4.3. Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

4.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб – підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку. Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна.

4.5. Для суб’єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов’язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

4.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

4.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

СЕКРЕТАР РАДИ    Л.СОТНИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення сільської ради від

                       2020 року

    №

Розмір

ставки єдиного податку на календарний місяць

які вводяться в дію з 01.01.2021 року

КВЕД

Вид діяльності

1 група,% до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року

2 група,% до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року

01.11

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

10

12

01.12

Вирощування рису

10

12

01.13

Вирощування овочів та баштанних культур, коренеплодів та бульбоплодів

10

12

01.19

Вирощування інших однорічних і дворічних культур

10

12

01.61

Допоміжна діяльність у рослинництві

10

12

01.64

Оброблення насіння для відтворення

10

12

02.10

Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві

10

12

03.12

Прісноводне рибальство

10

12

10.11

Виробництво м’яса

10

12

10.39

Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів

10

12

10.41

Виробництво олії та тваринних жирів

10

12

10.51

Перероблення молока, виробництво масла та сиру

10

12

10.61

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості

10

12

10.71

Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання

10

12

10.73

Виробництво макаронних виробів та подібних борошняних виробів

10

12

10.81

Виробництво цукру

10

12

11.01

Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв

10

12

13.30

Оздоблення текстильних виробів

10

12

14.11

Виробництво одягу зі шкіри

10

12

14.12

Виробництво робочого одягу

10

12

14.13

Виробництво іншого верхнього одягу

10

12

14.14

Виробництво спіднього одягу

10

12

14.19

Виробництво іншого одягу й аксесуарів

10

12

16.23

Виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів

10

12

16.29

Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломи та рослинних матеріалів для плетіння

10

12

17.23

Виробництво паперових канцелярських виробів

10

12

25.12

Виробництво металевих дверей і вікон

10

12

25.73

Виробництво інструментів

10

12

31.09

Виробництво інших меблів

10

12

32.40

Виробництво ігор та іграшок10

10

12

33.12

Ремонт технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення

10

12

33.20

Установлення та монтаж машин і устаткування

10

12

36.00

Забір, очищення та постачання води

10

12

38.31

Демонтаж (розбирання) машин і устаткування

10

12

38.32

Відновлення відсортованих відходів

10

12

41.20

Будівництво житлових і нежитлових будівель

10

12

42.21

Будівництво трубопроводів

10

12

43.21

Електромонтажні роботи

10

12

43.22

Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування

10

12

43.29

Інші будівельно-монтажні роботи

10

12

43.31

Штукатурні роботи

10

12

43.32

Установлення столярних виробів

10

12

43.34

Малярні роботи та скління

10

12

43.91

Покрівельні роботи

10

12

43.99

Інші спеціалізовані будівельні роботи

10

12

45.11

Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами.

10

12

45.20

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів

10

12

45.32

Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів

10

12

45.40

Торгівля мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів

10

12

46.90

Неспеціалізована оптова торгівля

10

12

47.11

Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами

10

12

47.19

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах

10

12

47.21

Роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.22

Роздрібна торгівля м’ясом і м’ясними продуктами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.23

Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах

10

12

47.24

Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.25

Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах

10

12

47.26

Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.29

Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах

10

12

47.41

Роздрібна торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах

10

12

47.42

Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткуванням у спеціалізованих магазинах

10

12

47.43

Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, запису, відтворювання звуку й зображення

10

12

47.52

Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.53

Роздрібна торгівля килимами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах

10

12

47.54

Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.59

Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах

10

12

47.61

Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.62

Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.63

Роздрібна торгівля аудіо – та відеозаписами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.64

Роздрібна торгівля спортивним інвентарем у спеціалізованих магазинах

10

12

47.65

Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах

10

12

47.71

Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах

10

12

47.72

Роздрібна торгівля взуттям та шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.73

Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в
спеціалізованих магазинах.

10

12

47.74

Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.75

Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними при належностями в спеціалізованих магазинах

10

12

47.76

Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах

10

12

47.77

Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.78

Роздрібна торгівля невживаними товарами в спеціалізованих магазинах

10

12

47.79

Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах

10

12

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами

10

12

47.82

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям

10

12

47.89

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами

10

12

47.91

Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

10

12

47.99

Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами

10

12

49.32

Надання послуг таксі

10

12

49.39

Інший пасажирський наземний транспорт

10

12

49.41

Діяльність вантажного автомобільного транспорту

10

12

52.21

Допоміжне обслуговування наземного транспорту

10

12

53.20

Інша поштова та кур’єрська діяльність

10

12

56.10

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування

10

12

56.21

Постачання готових страв для подій

10

12

56.29

Постачання інших готових страв

10

12

56.30

Обслуговування напоями

10

12

58.13

Видавання газет

10

12

63.99

Надання інших інформаційних послуг

10

12

65.11

Страхування життя

10

12

65.12

Інші види страхування, крім страхування життя

10

12

68.20

Надання в експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

10

12

69.10

Діяльність у сфері права

10

12

70.22

Консультування з питань комерційної діяльності й керування

10

12

73.11

Рекламні агентства

10

12

73.20

Дослідження коньюктури ринку та виявлення громадської думки

10

12

74.20

Діяльність у сфері фотографії

10

12

75.00

Ветеринарна діяльність

10

12

77.11

Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів

10

12

77.12

Надання в оренду вантажних автомобілів

10

12

77.21

Прокат товарів для спорту та відпочинку

10

12

77.22

Прокат відеозаписів і дисків

10

12

77.29

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

10

12

77.39

Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів

10

12

85.10

Дошкільна освіта

10

12

85.20

Початкова освіта

10

12

85.31

Загальна середня освіта

10

12

86.10

Діяльність лікарняних закладів

10

12

86.21

Загальна медична практика

10

12

86.22

Спеціальна медична практика

10

12

86.23

Стоматологічна практика

10

12

86.90

Інша діяльність у сфері охорони здоров’я


10

12

90.01

Театральна та концертна діяльність

10

12

90.03

Індивідуальна мистецька діяльність

10

12

92.00

Організування азартних ігор

10

12

93.19

Інша діяльність у сфері спорту

10

12

95.12

Ремонт обладнання зв’язку

10

12

95.11

Ремонт комп’ютерів і периферійного устаткування

10

12

95.22

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання

10

12

95.23

Ремонт взуття та шкіряних виробів

10

12

95.25

Ремонт годинників і ювелірних виробів

10

12

95.29

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

10

12

96.02

Надання послуг перукарнями та салонами краси

10

12

96.03

Організування поховань і надання суміжних послуг

10

12

96.09

Надання інших індивідуальних послуг

10

12


Види діяльності, які невраховані

10

12


СЕКРЕТАР РАДИ  Л.СОТНИК


 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux